SGK 4B 6111 YAPILANDIRMA BORÇ BİLGİLERİ


Kişilerin SGK’ya olan borçlarını sorgulayabilmesi ve herhangi bir borçlara sahip olup, olmadığını öğrenebilmesine oldukça kolay imkan sağlayan E devlet sistemi üzerinden tüm kişiler borç dökümü dahil olmak üzere SGK kapsamında yer alan tüm bilgilere aynı sistem üzerinden ulaşabilmektedir. Kişilerin e devlet sistemini kullanabilmesi ve bu doğrultuda tüm borç dökümlerini ele alabilmesi için muhakkak E devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. PTT şubelerinden cüzi miktara alınabilen e devlet şifresi işleminden sonra kişiler oldukça rahat bir şekilde borç dökümlere ulaşabilecek ve bu bağlamda tüm bildirimleri sistem üzerinde görebilecektir.

Borç Dökümü İçin Üyelik Girişi

Kişilerin SGK borç dökümü yapabilmeleri için ilgili olan https://www.turkiye.gov.tr/ adrese giriş yapmaları yeterli olacaktır. Adres içerisinde çıkacak olan sayfada yer alan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” alanına tıklayarak yeni bir sayfanın açılmasını sağlayarak e devletin sizlerden talep edeceği iki önemli bilgi olan T.C kimlik numarası ve e devlet şifresi girişi yapıldıktan sonra kişiler SGK kapsamında yer alan tüm borç dökümlerini sistem üzerinden gözetleyebilecek ve ilgili tüm borç dökümünü çıktı olarak alabilecektir.

1

Belirtilen giriş işlemleri sonrasında kişiler SGK 4B 6111 yapılandırma borç bilgileri için sorgulama yapabilmektedir. SGK 4B 6111 yapılandırma borç bilgileri için sorgulama yapan kişielr, yapılandırılmış borç ile ilgili detaylı bilgi alabilmektedir. Bilgi alındıktan sonra ise kişiler kolay bir şekilde borç takibi yapabilmektedir.

Borç takibini yapan kişilerin yapılandırma ile sağladığı avantajlar için düzenli ödeme yapması gerekmektedir. Ödemelerin düzenli bir şekilde yapılması ile birlikte herhangi bir sorun yaşanmayacak ve kişilerin borçları kapatılacaktır. Bu bakımdan SGK 4B 6111 yapılandırma borç bilgileri ile takip işlemlerinin yapılması oldukça önemlidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*