BİMER YENİ BAŞVURU


Başbakanlık İletişim Merkezi olarak kullanıma sunulan vatandaşların yaşadığı her türlü sorunda müracaat edebilecektir merkez online olarak da kullanılabilmektedir. Bimer kullanacak kişilerin e devlet üzerinden kullanıma sunulan hizmetleri tercih etmesi yeterli olacaktır. E devlet sisteminde yer alan bu hizmetler ile birlikte kişiler kolay bir şekilde sorunlarına çözüm bulmak için Başbakanlık’tan yardım talep edebilmektedir. İlk defa başvuru yapacak kişilerin e devlet üzerinde yer alan Bimer yeni başvuru ekranı tercih etmesi gerekmektedir. bu hizmete tıklandığında açılacak ekran şöyledir;

bimer-basvuru

Resimde görüldüğü üzere BİMER başvuru işlemlerinde kişilerin yaşadığı sorunlar hakkında tüm detayların sisteme girilmesi gerekmektedir. Oldukça kapsamlı bir şekilde hazırlanan formun doldurulmasının ardından sistem tarafından tüm işlemler yapılacak ve kişilerin başvuruları Başbakanlığa iletilecektir. Formda eksik bilgilerin kalması ya da tam olarak durumun anlatılamaması işlemin sonuçlanmasını da önleyecektir. Bu nedenle işlerinin başvuru yaparken öz ve kısa bilgiler kullanarak durumunu anlatması gerekmektedir. Ayrıca girilmesi gereken kimlik bilgilerindeki detaylar da açık bir şekilde belirtilmeli herhangi gizli bir durum bırakılmamalıdır.

Bu sayede Başbakanlık’a iletilen sorunlar personeller tarafından incelenerek çözüm bulunacaktır. BİMER üzerinden yapılacak işlemler de herhangi bir ücret alınmadan gibi işler istediği zaman direk yeni başladı ile mesajını iletebilmektedir. Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilir ve direk e devlet üzerinden işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Resimde de görülen hizmet kişilerin ücretsiz bir şekilde yararlanılan bir hizmettir. Başbakanlık tarafından direk e devlet üzerinden sunulan hizmet için yapılan başvurular detaylı olarak incelenmektedir.

2 Comments Posted

  1. Sayin basbakanim oncelikle gorevinizde basarilar dilerim allah yar ve yardimciniz olsun ben sizide ailemden biri olarak goruyorum mayisin 1 de kardesime dugun yapiyorum babamvefat etti buyumuz olarak sizide davet ediyorum.yakin cevrem bosa hayal kurma sana geri donus bile yapmazlar diyolar ben inaniyorumki butun vatandaslariniza esit mesafedesiniz ellerinizden operim saygilar

  2. Oncelikle yeni görevinde başarılar diyorum bir akpartili olarak gurur duyuyorum.izmir seninle gurur diyor olamasa biz Torbalı genclik şeref ve onurumuz akparti ilahi akparti diyoruz …yılmadan yorulmadan durmak yok adnan yaşar görmez Başkanımız da gurur diyoruz Torbalı çok fazlasını da görev eksiksiz olarak yerine getiriyor onada teşekkürlerimi iletirim… ustalık belgesi is yeri açmak isteyen vatandaşlara belgeleri için bir af istiyorum…Arzu edilen başka hiçbir sorun yok mutluyuz akpartili olarak izmir Torbalı Atatürk Mah.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*