BAĞKUR 4B MÜSTEHAKLIK HAK SAHİPLİĞİ SORGULAMA


4B Müstahaklık Bilgisi Sorgulama

4B sınıfında yer alan kişilerin bir çok nedenle müstahaklık kullanabilmesi ve bunun bilgisini sorgulayabilmesi zaman içerisinde mümkün hale gelebilmektedir. İhtiyaçlar arasında yer alan ilgili bilgiyi sorgulamak isteyen kişilerin E-devlet sistemini kullanacak olması gerekmektedir. Buna benzer tüm işlemler E-devlet çatısı altında gerçekleşmektedir.

İlgili birim içerisinde beklenen tüm hizmetlerden yararlanabilmek ve ilgili müstahaklık bilgisini sorgulayabilmek için muhakkak E-devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. İlgili şifreye sahip olmayan kişilerin herhangi bir sebeple işlem yapabilmesi söz konusu olmayacağı gibi bu kişilerin derhal PTT şubelerinden kendilerine e-devlet şifresi almaları gerekmektir.

Müstahaklık sorgulaması yapacak kişilerin https://www.turkiye.gov.tr/spas-mustahaklik-sorgulama adresine giriş yaparak 4B alanını seçecek olması unutulmaması gereken işlemler arasında yer almalıdır. Doğru sorgulama için muhakkak sınıf seçilmesi ve o konu üzerinden sorgulama yapılmalıdır. Bağlantı içerisinde yer alan ” Kimliğimi Şimdi Doğrula” olan kısma tıklamanız sonrasında karşınıza çıkacak olan T.C ve E-devlet kısımlarını doldurmanız halinde sisteme giriş yapabilirsiniz. Müstahaklık bilgisi sorgulama işlemlerini sorunsuzca bu şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

4B Hak Sahipliği Sorgulama

Kişilere getirilen çeşitli hakların ne düzeyde olduğunu öğrenmek ve bu bakımdan 4B’li olan kişilerin hangi hakka sahip olduklarını öğrenebilmeleri açısından yapılan sorgulama işlemleri oldukça önem arz eden konuma gelmiştir. Kişilerin her türlü sağlık haklarından yararlanabilmeleri açısından önemli olan ilgili hak sahipliğini en kısa yoldan öğrenebilmeniz ve haklarınıza göre tüm faaliyetlerden yararlanabilmeniz son derece mümkün olacaktır.

Kişilerin bu tip uygulamaları en hızlı şekilde yapabilecekleri tek alan ve merciler kesinlikle E-devlet olarak bilinmektedir. Kişilerin bu konsept içerisinden yararlanabilmesi için muhakkak E-devlet şifresine sahip olmaları gerekmektedir. Şifre sahibi olmayan kişilerin direk PTT üzerinden şifre temin edebilmeleri ve akabinde direk E-devlet üzerinden işlem yapabilmeleri mümkün olacaktır.

4B hak sahipliği sorgulamak isteyen kişilerin https://www.turkiye.gov.tr/4b-hak-sahipligi olan adrese giriş yapmaları gerekmektedir. İlgili adres içerisinde çıkan sayfa üzerinde ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” kısmına tıklamanız ve buna bağlı olarak tekrar karşınıza çıkacak olan pencere içerisinde vatandaşlık kimlik numaranızı ve PTT’den almış olduğunuz e-devlet şifresini girmiş olmanız yeterli olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*